O manželství a dětech 8.-14. 2. 2021

posted in: Nezařazené | 0

15. ročník Národního týdne manželství, který se bude v České republice konat v týdnu od 8. do 14. 2. 2021, ponese motto O manželství a dětech. Záštitu nad letošním ročníkem převzal senátor David Smoljak. Každý rok se v rámci tohoto týdne koná více než 100 akcí po celé ČR. Jejich přehled můžete najít na stránkách www.tydenmanzelstvi.cz, kde mohou místní pořadatelé registrovat i své akce v rámci NTM a dát tak o nich vědět ostatním. Organizátoři NTM nabídnou v době lockdownu sérii webinářů pro manželské páry.

Existuje široce zakořeněný názor, že příchod dětí do manželství nutně znamená konec romantiky a uspokojení v manželském vztahu. Mnohé páry také doufají, že příchod dětí jejich vztah stmelí a přitáhne je více k sobě. To se jistě může stát, ale ne většinou tak, jak si to pár představoval. Příchod dětí do manželství znamená více stresu, méně času na partnera i na sebe, často větší finanční nároky, zcela nové nastavení rolí a očekávání. Na druhou stranu děti přinášejí do vztahu zcela nový rozměr altruismu, kdy se učíme pečovat o druhé, statisticky každé další dítě snižuje pravděpodobnost rozvodu a přidá manželství cca 10 let a rodiče sami podle výzkumů většinově tvrdí, že mít děti dává jejich manželství hlubší smysl a cítí se proto šťastnější. NTM otevře i další témata, jakými je manželství s dospívajícími dětmi, fenomén prázdného hnízda – manželství po odchodu a osamostatnění dětí nebo naopak pohled dětí na manželství.

Více informací o kampani a akcích je možné nalézt na stránkách www.tydenmanzelstvi.cz a www.facebook.com/tydenmanzelstvi Pro další informace kontaktujte:

Petr Adame, koordinátor NTM Telefon: 605 874 765
Email: adame@tydenmanzelstvi.cz

Ing. Mgr. Marie Nováková, tisková mluvčí NTM Telefon: 775 204 208
Email: novakova@tydenmanzelstvi.cz